Wycieczki 1-dniowe z polskim przewodnikiem (z Tel Awiwu lub Jerozolimy)

Wycieczki jednodniowe z polskim przewodnikiem (z Tel Avivu lub Jerozolimy)

Poniżej przedstawiamy Państwu nasze grupowe wycieczki 1-dniowe z polskojęzycznym przewodnikiem. 5 razy w tygodniu zbieramy z hoteli w Tel Avivie i Jerozolimie chętne osoby i zabieramy na wspaniałe wycieczki całodzienne. Wycieczki liczą min. 10 osób i zbieramy aż do 55, bo tyle miejsc mamy w autobusie.

Państwo przesyłają do nas zgłoszenie a my zbieramy grupę na dany dzień. Potwierdzamy emailem.

 

Program nr 1 : Jerozolima i Betlejem – formularz rezerwacyjny

środa i niedziela

ok. 8.00 – odbiór z hoteli w Tel Avivu
ok. 9.00 – odbiór z hoteli w Jerozolimie

Wjazd na Górę Oliwną, skąd rozpościera się przepiękna panorama na Stare Miasto, jego mury oraz Wzgórze Świątynne. Następnie wejście przez jedną z 8 bram na teren Starego Miasta. Przejdziemy przez Via Dolorosa, czyli Drogę Krzyżową oraz nawiedzimy Bazylikę Grobu Pańskiego. Podejdziemy również pod słynną Ścianę Płaczu.

Następnie pojedziemy do Betlejem zobaczyć Bazylikę Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie. Znajduje się pod nim Grota Narodzenia, do której przylega Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny.

ok. 18.00 – powrót do hoteli w Jerozolimie
ok. 19.00 – powrót do hoteli w Tel Avivie

Koszt: 90 USD/dzień
W cenie: przejazd klimatyzowanym minibusem lub autobusem, polskojęzyczny przewodnik, odbiór i dowóz pod drzwi hotelu. Opcjonalnie lunch – 20 USD/os.

Program nr 2: Jerycho, Wadi Qelt, rzeka Jordan, Morze Martwe – formularz rezerwacyjny

ok. 7.30 – odbiór z hoteli w Tel Avivu
ok. 8.30 – odbiór z hoteli w Jerozolimie

Po zebraniu grupy udamy się do najstarszego miasta na świecie – Jerycho, gdzie zobaczymy Górę Kuszenia oraz drzewo Sykomora. Tam też chętni mogą dokonać zakupu kosmetyków z Morza Martwego. Następnie udamy się na lunch, a po nim pojedziemy na plażę, gdzie można skorzystać będzie z odmładzających kąpieli błotnych i w słonych wodach.

Tego dnia podjedziemy również do Kacar el Jahud nad rzeką Jordan, czyli do miejsca chrztu Jezusa. W drodze powrotnej wjedziemy na Pustynię Judzką do Wadi Kelt, gdzie rozpościera się spektakularna panorama na przyczepiony do skał kanionu klasztor św. Jerzego.
ok. 18.00 – powrót do hoteli w Jerozolimie
ok. 19.00 – powrót do hoteli w Tel Avivie

Koszt: 120 USD/os
W cenie: przejazd klimatyzowanym minibusem lub autobusem, polskojęzyczny przewodnik, odbiór i dowóz pod drzwi hotelu, wstęp na plażę oraz lunch.

 

** MASADA
Opcję numer 3 można poszerzyć o zwiedzanie twierdzy nad Morzem Martwym. Wtedy zamiast wizyty nad rzeką Jordan i w Qumran, prosto z Jerycho, udajemy się do Masady.

 

Koszt wycieczki: – wycena indywidualna
Cena zawiera przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem, polskojęzycznego przewodnika, wstęp na plażę, odbiór i dowóz pod drzwi hotelu.

 

Program nr 3: Galilea – Nazaret, Kana, Jezioro Galilejskie – formularz rezerwacyjny

wtorek
ok. 7.00 – odbiór z hoteli w Tel Avivu
(uwaga: w przypadku wyjazdu do Galilei odbieramy i dowozimy tylko do hoteli w Tel Avivie. Z Jerozolimy można dojechać autobusem podmiejskim, bo będziemy odbierać również z głównego dworca w Tel Avivie lub naszym transferem.

Tego dnia pojedziemy aż na północ do Galilei Dolnej. Najpierw zatrzymamy się w Nazarecie, gdzie Anioł Zwiastował Maryi i gdzie mieszkała z Józefem a Jezus spędził swoje dzieciństwo. Znajduje się tam ogromna Bazylika Zwiastowania a obok niej kościół św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa – Kany Galilejskiej –gdzie na weselu przemienił wodę w wino. Będzie też degustacja i możliwość zakupu wina.

Potem udamy się nad Jezioro Galilejskie, zwane po hebrajsku Kineret, gdzie Jezus powołał Apostołów i gdzie dokonał najwięcej cudów. Jest to największy akwen wody słodkiej na Bliskim Wschodzie. Po dojechaniu na miejsce zjemy lunch w restauracji rybno-mięsnej, gdzie będzie można spróbować ryby św. Piotra. Potem nawiedzimy kościoły Prymatu Piotra oraz Rozmnożenia Ryb i Chleba w Tabce. Zwiedzimy też ruiny miasta, zwanego miastem Jezusa, gdzie znajdował się dom św. Piotra -Kafarnaum oraz wjedziemy na Górę Błogosławieństw.
ok. 19.00 – powrót do hoteli w Tel Avivie

Koszt: 130 USD/dzień
W cenie: przejazd klimatyzowanym minibusem lub autobusem, polskojęzyczny przewodnik, odbiór i dowóz pod drzwi hotelu, wstęp do Kafarnaum oraz lunch.

 

** OPCJA BEZ TEL AVIV

Dla osób, które Tel Aviv już widziały, bądź chcą zobaczyć na własną rękę, istnieje opcja zamiany tego punktu wycieczki na zwiedzanie miejscowości Akko (ostatnia twierdza Templariuszy) oraz Rosh Ha-Nikra (śnieżnobiałe kredowe groty na granicy izraelsko – libańskiej).

 

Koszt wycieczki: – wycena indywidualna
Cena zawiera przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem, polskojęzycznego przewodnika, lunch, wstęp do miejscowości Kafarnaum, odbiór i dowóz pod drzwi hotelu.

 

Program nr 4: – JEROZOLIMA I AKADEMIA ANTYTERRORYSTYCZNA

Zanim udamy się na przygodę życia, zobaczymy najważniejsze miejsca w Świętym Mieście: spektakularny widok ze szczytu Góry Oliwnej, Bazylikę Agonii oraz Stare Miasto, a w nim: Via Dolorosa, Bazylika Grobu Pańskiego z Golgotą, ulica Cardo, synagoga Hurva, Ściana Płaczu. Po spacerze dzielnicami Starego Miasta: chrześcijańską, arabską i żydowską, udamy się na tereny Autonomii Palestyńskiej do Akademii Antyterrorystycznej. Trzygodzinny pobyt w tym miejscu to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Obejmuje on szkolenie z reakcji w razie ataku, uczy jak współpracować z jednostkami specjalnymi oraz policją. Uczestnicy biorą także udział w lekcji strzelania i zajęciach KravMagi.


*** BETLEJEM / HEBRON / HERODION
Zajęcia w Akademii Antyterrorystycznej można połączyć także ze zwiedzaniem YadVashem, Betlejem, Hebronu lub Herodionu (zamiast Jerozolimy)

Osoby zainteresowane powyższymi opcjami wycieczek prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy: Prosimy o podanie liczby osób, ponieważ na jej podstawie jesteśmy w stanie skalkulować koszty i zaproponować opcje transportu. W razie pytań – pozostajemy do dyspozycji.