Wycieczki 1-dniowe z polskim przewodnikiem (z Tel Awiwu lub Jerozolimy)

Wycieczki jednodniowe z polskim przewodnikiem (z Tel Avivu lub Jerozolimy)

Poniżej przedstawiamy naszą ofertę prywatnych wycieczek jednodniowych z polskim przewodnikiem. Jesteśmy elastyczni, więc po wcześniejszej konsultacji, każdy z programów może zostać zmodyfikowany i dostosowany do indywidualnych preferencji oraz możliwości uczestników.

 

Program nr 1 : Jerozolima i Betlejem – formularz rezerwacyjny

  • Orientacyjna godzina wyjazdu: Tel Aviv: 7:00, Jerozolima: 8:00
  • Orientacyjna godzina powrotu: Tel Aviv: 19:00, Jerozolima: 18:00

 

Najważniejsze miejsca w Jerozolimie i Betlejem w jeden dzień! Zaczynamy od spaceru po Starym Mieście w Jerozolimie, gdzie zwiedzimy Bazylikę Grobu Pańskiego z Golgotą, przejdziemy kilka stacji Drogi Krzyżowej. Dotrzemy także do części żydowskiej, w której zobaczymy ulicę Cardo, synagogę Hurva i Ścianę Płaczu. Kolejny etap zwiedzania obejmuje mur oddzielający Jerozolimę i tereny Autonomii Palestyńskiej oraz słynne graffiti Banksy’ego. Na koniec zwiedzimy Bazylikę Narodzenia w Betlejem.

 

Koszt wycieczki: – wycena indywidualna
Cena zawiera: przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem, polskojęzycznego przewodnika, odbiór i dowóz pod drzwi hotelu.

 

Program nr 2: Jerycho, Wadi Qelt, rzeka Jordan, Morze Martwe – formularz rezerwacyjny

  • Orientacyjna godzina wyjazdu: Tel Aviv: 7:30, Jerozolima: 8:30
  • Orientacyjna godzina powrotu: Tel Aviv: 19:00, Jerozolima: 18:00

Dzień pełen spektakularnych widoków zakończony kąpielą w Morzu Martwym. W pierwszej kolejności udamy się na punkt widokowy na Pustyni Judzkiej – Wadi Qelt, gdzie oprócz przepięknej pustynnej panoramy, zobaczymy, przyklejony do skał, klasztor św. Jerzego. Następnie zwiedzimy Jerycho, które oprócz tego, że słynie z najlepszych daktyli i kosmetyków z Morza Martwego, jest najstarszym miastem na świecie! Tam, zobaczymy sykomorę, którą znamy z ewangelii o Zacheuszu, a także miejsce, w którym Pan Jezus spędził 40 dni i nocy – Górę Kuszenia. Prosto z Jerycho udamy się nad rzekę Jordan, nieopodal miejsca, w którym Pan Jezus został ochrzczony. Tuż przed czasem na relaks na plaży nad Morzem Martwym, odwiedzimy Qumran, miejsce w którym znaleziono najstarsze na świecie zwoje Pisma Świętego.

 

** MASADA
Opcję numer 3 można poszerzyć o zwiedzanie twierdzy nad Morzem Martwym. Wtedy zamiast wizyty nad rzeką Jordan i w Qumran, prosto z Jerycho, udajemy się do Masady.

 

Koszt wycieczki: – wycena indywidualna
Cena zawiera przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem, polskojęzycznego przewodnika, wstęp na plażę, odbiór i dowóz pod drzwi hotelu.

 

Program nr 3: Galilea – Nazaret, Kana, Jezioro Galilejskie – formularz rezerwacyjny

  • Orientacyjna godzina wyjazdu: – miejsce i godzina do ustalenia z Organizatorem

 

Wycieczkę rozpoczynamy od spaceru po najstarszej dzielnicy Tel Avivu – Jaffo. Dla chętnych, przy dobrych warunkach pogodowych, istnieje możliwość kąpieli w Morzu Śródziemnym w Tel Avivie. Kolejny punkt wycieczki obejmuje przejazd do Cezarei Nadmorskiej, a tam zwiedzanie akweduktu i ruin miasta z czasów Heroda Wielkiego. Podążając dalej na północ dotrzemy do Hajfy – trzeciego, pod względem wielkości, miasta w Izraelu. W Hajfie zobaczymy kościół Stella Maris w Klasztorze Karmelitów oraz wjedziemy na sam szczyt góry Karmel. Stamtąd rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków w Izraelu. Ujrzymy między innymi Zatokę Hajfy oraz słynne Ogrody Bahaitów.

 

** OPCJA BEZ TEL AVIV

Dla osób, które Tel Aviv już widziały, bądź chcą zobaczyć na własną rękę, istnieje opcja zamiany tego punktu wycieczki na zwiedzanie miejscowości Akko (ostatnia twierdza Templariuszy) oraz Rosh Ha-Nikra (śnieżnobiałe kredowe groty na granicy izraelsko – libańskiej).

 

Koszt wycieczki: – wycena indywidualna
Cena zawiera przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem, polskojęzycznego przewodnika, lunch, wstęp do miejscowości Kafarnaum, odbiór i dowóz pod drzwi hotelu.

 

Program nr 4: – JEROZOLIMA I AKADEMIA ANTYTERRORYSTYCZNA

Zanim udamy się na przygodę życia, zobaczymy najważniejsze miejsca w Świętym Mieście: spektakularny widok ze szczytu Góry Oliwnej, Bazylikę Agonii oraz Stare Miasto, a w nim: Via Dolorosa, Bazylika Grobu Pańskiego z Golgotą, ulica Cardo, synagoga Hurva, Ściana Płaczu. Po spacerze dzielnicami Starego Miasta: chrześcijańską, arabską i żydowską, udamy się na tereny Autonomii Palestyńskiej do Akademii Antyterrorystycznej. Trzygodzinny pobyt w tym miejscu to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Obejmuje on szkolenie z reakcji w razie ataku, uczy jak współpracować z jednostkami specjalnymi oraz policją. Uczestnicy biorą także udział w lekcji strzelania i zajęciach KravMagi.


*** BETLEJEM / HEBRON / HERODION
Zajęcia w Akademii Antyterrorystycznej można połączyć także ze zwiedzaniem YadVashem, Betlejem, Hebronu lub Herodionu (zamiast Jerozolimy)

Osoby zainteresowane powyższymi opcjami wycieczek prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy: Prosimy o podanie liczby osób, ponieważ na jej podstawie jesteśmy w stanie skalkulować koszty i zaproponować opcje transportu. W razie pytań – pozostajemy do dyspozycji.