Wycieczki 1-dniowe z polskim przewodnikiem (z Tel Awiwu lub Jerozolimy)

Wycieczki 1-dniowe z polskojęzycznym przewodnikiem 5 razy w tygodniu!
Potwierdzamy grupy już od 10 osób!
Odbiór z hoteli w Tel Avivie oraz Jerozolimie.

Aktualnie zbieramy na terminy:

Jerozolima-Betlejem

  • 23.09.2018

Zapraszamy!

Środa i niedziela – Jerozolima i Betlejem -formularz rezerwacyjny 
8.00 – odbiór z hotelu w Tel Avivu
9.00 – odbiór z hotelu w Jerozolimie
Po wjeździe na Górę Oliwną będziemy podziwiać przepiękny widok na Stare Miasto oraz Nową Jerozolimę, Górę Syjon i Dolinę Cedronu. Zjedziemy na dół koło Ogrójca i wejdziemy na Stare Miasto jedną z 8 bram. Pójdziemy do Bazyliki Grobu Pańskiego zwanej również kościołem Zmartwychwstania a potem Drogą Krzyżową – Via Dolorosa i pod Ścianę Płaczu. Potem przejedziemy do Betlejem, gdzie nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pana Jezusa oraz Grotę św. Hieronima w kościele św. Katarzyny.
18.00 – powrót do hotelu w Jerozolimie
19.00 – powrót do hotelu w Tel Avivie

Koszt: 60 USD/dzień
W cenie: przejazd klimatyzowanym minibusem lub autobusem, polskojęzyczny przewodnik, odbiór i dowóz pod drzwi hotelu.

 

Poniedziałek i czwartek – Jerycho, Wadi Kelt, rzeka Jordan i Morze Martwe -formularz rezerwacyjny 
7.30 – odbiór z hotelu w Tel Avivu
8.30 – odbiór z hotelu w Jerozolimie
Pojedziemy do Jerycha, które jest najstarszym miastem na świecie, gdzie zatrzymamy się pod Qarantal – Górą Kuszenia. Chętni będą mogli wjechać na górę do Klasztoru Kuszenia za 16 USD/os. Będzie też możliwość zakupu kosmetyków z Morza Martwego. W Jerycho udamy się też na lunch a potem będziemy obkładać się błotem i pławić w leczniczych wodach Morza Martwego. W programie jest też wizyta nad rzeką Jordan, w miejscu gdzie Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa. Będziemy też podziwiać przepiękne widoki Pustyni Judzkiej oraz fotografować klasztor św. Jerzego w Wadi Kelt.
18.00 – powrót do hotelu w Jerozolimie
19.00 – powrót do hotelu w Tel Avivie

Koszt: 90 USD/dzień
W cenie: przejazd klimatyzowanym minibusem lub autobusem, polskojęzyczny przewodnik, odbiór i dowóz pod drzwi hotelu, wstęp na plażę oraz lunch.

 

Wtorek – Galilea: Nazaret, Kana, jezioro Galilejskie  -formularz rezerwacyjny 
7.00 – odbiór z hotelu w Tel Avivu (uwaga: w przypadku wyjazdu do Galilei odbieramy i dowozimy tylko do hoteli w Tel Avivie. Z Jerozolimy można dojechać autobusem podmiejskim, bo będziemy odbierać również z głównego dworca w Tel Avivie)
Tego dnia wyruszymy na północ. Po ok. 2 godzinach jazdy zatrzymamy się w Nazarecie, gdzie Anioł Zwiastował Maryi i gdzie znajduje się ogromna Bazylika Zwiastowania a obok niej kościół św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa, gdzie będziemy mogli popróbować i zakupić tutejsze wino. Pojedziemy też nad Jezioro Galilejskie – największy akwen wody słodkiej na Bliskim Wschodzie. Po dojechaniu na miejsce zjemy lunch w restauracji rybno-mięsnej (bar sałatkowy, główne danie, deser i kawa). Potem pojedziemy do Doliny Tabha, gdzie nawiedzimy kościół Prymatu Piotra oraz kościół Rozmnożenia Ryb i Chleba. Zajrzymy też do miejsca, gdzie był dom św. Piotra w Kafarnaum oraz będziemy podziwiać przepiękne ogrody i panoramę okolicy z Góry Błogosławieństw.
19.00 – powrót do hotelu w Tel Avivie

Koszt: 100 USD/dzień
W cenie: przejazd klimatyzowanym minibusem lub autobusem, polskojęzyczny przewodnik, odbiór i dowóz pod drzwi hotelu, wstęp do Kafarnaum oraz lunch.