Przewodnik polskojęzyczny Izrael i Palestyna

Anna Szczypińska
Jestem pilot, przewodnik, oraz właściciel biura Anis Pol Travel, które organizuje pielgrzymki i wycieczki po Ziemi Świętej. Jestem też przewodnikiem.

Prowadzę zarówno pielgrzymki jak i wycieczki rekreacyjne, a także tzw. jednodniówki dla turystów wypoczywających w Egipcie lub Ejlacie.

Jako właściciel biura organizuję wycieczki oraz pielgrzymki dla polskich (i nie tylko) turystów, począwszy od transportu i zakwaterowania po przewodnictwo i opiekę nad grupą – jednym słowem – cały pakiet.

 

Karolina Mrowiec

Moje motto: „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu” /KONFUCJUSZ/
Zafascynowana wielokulturowością Ziemi Świętej, jej historią, różnorodnością krajobrazu (w którym także miłośnicy sportów ekstremalnych znajdą swoje ulubione miejsca), życiem codziennym obywateli, kuchnią,… ciągle odkrywam nowe zakątki oraz poznaję życie na Bliskim Wschodzie, już z perspektywy jego mieszkańca.

Zapoznawanie rodaków z tutejszą „rzeczywistością” jest dla mnie przyjemnością, a zadowolenie współuczestników wycieczek daje mi ogromną satysfakcję. Izrael i Palestyna, jako obszar koegzystencji wielu grup społeczno – kulturowych, jest także dla mnie, jako socjologa, miejscem ciągłego pogłębiania wiedzy, którą z przyjemnością dzielę się z turystami. Ukończyłam również podyplomowe studia na kierunku: rachunkowość, dzięki czemu zawsze można na mnie liczyć 🙂 🙂 🙂

Jeśli towarzyszy Ci w życiu pasja podróżowania, nieodparta potrzeba odkrywania oraz poznawania różnorodności świata – zapraszam do Ziemi Świętej – tutaj wraca się niejednokrotnie.

 

Joanna Kibort
Z wykształcenia mgr ekonomii, z pochodzenia Pomorzanka zamieszkała na Kaszubach. Od dobrych kilku lat pilot i przewodnik, którego ciągnie w każdą właściwie stronę świata a szczególnie chętnie do Ziemi Świętej. Lubi rozkochiwać turystów w obcych krainach, ale też często przypomina jak piękna jest nasza Polska.

 

Stanisław Szuro
Historyk i teolog. Pochodzi z Krakowa. Ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tam też uzyskał tytuł doktora historii oraz przez 20 lat pracował w Instytucie Historii UJ.

W 2014 ukończył na Uniwersytecie Śląskim podyplomowe studia z teologii pastoralnej. Autor przewodnika po Jerozolimie i wielu artykułów o Ziemi Świętej. Od prawie dwudziestu lat oprowadza pielgrzymki po Ziemi Świętej, łącząc w tym pracę z pasją.

 

Ewa Policht
Całe swoje zawodowe życie związałam z turystyką doświadczając pracy na różnych stanowiskach w tej branży, i wreszcie od ponad 20 lat pełnię zawodowo rolę pilota i przewodnika wycieczek. Także moje szkoły, uczelnie, i permanentne dokształcanie się związane są z turystyką w jej przeróżnych formach i kierunkach.

 

Prowadząc grupy głownie po Europie i Ziemi Świętej mam przyjemność wspólnego zachwycania się pięknem, bogactwem, różnorodnością i historią naszej Matki Ziemi. Służąc jako przewodnik po Ziemi Świętej staram się jak najszerzej przedstawić jej fenomen – religijny, dziejowy, przyrodniczy, etniczny, polityczny, ect. I za każdym razem wyzwanie to sprawia mi wielką satysfakcję. Zapraszam!