Opinie i referencje

Można poczytać i zamieścić na Facebook’u lub można dosłać referencje emailem kontakt@ziemiaswieta-polonia.pl które zostaną zamieszczone poniżej…

 

Marzec 2020

Chciałem w imieniu wszystkich uczestników serdecznie podziękować za organizację pielgrzymki która udała się znakomicie; szereg wydarzeń świadczy o Bożym prowadzeniu całości ale i ludzkim wysiłkom należą się podziękowania: nie tylko został zrealizowany ambitny program odwiedzenia tylu miejsc ale też – co dla mnie szczególnie ważne – otrzymaliśmy znakomitą strawę duchową w postaci biblijnego komentarza w wydaniu pana Stanisława; o to właśnie chodziło i dlatego przeżycia nasze wszyscy uważamy za szczególne; dodatkowo zapewnienie codziennej Mszy św w miejscach świętych świadczy o profesjonalizmie organizatorów; wprawdzie pora roku i niespodziewany spadek liczby pielgrzymów ze świata sprawiły łatwiejszy dostęp do wszystkich miejsc (dziwiłem się pustkom w kaplicach drogi krzyżowej i na ulicach starej Jerozolimy) ale nie zmienia to ogólnej bardzo pozytywnej oceny działalności Pani biura które pozwolę sobie promować wśród znajomych. Dziękuję i życzę dalszych sukcesów;

ks.Bartłomiej Małys SChr Meterik, NL

Kwiecień / maj 2019

W dniach 27 kwietnia – 3 maja 2019 roku pielgrzymowałem po Ziemi Świętej z grupą czterdzieści siedem osób. Naszym pilotem w czasie tej pielgrzymki była Pani Joanna Kibort. Wyrażam swoje najwyższe wyrazy uznania za profesjonalizm Pani Joanny w każdym zakresie naszego podróżowania. Niezwykłe poświecenie, wspaniały sposób przekazania wiadomości oraz serdeczność w podejściu do każdej osoby spowodowały, że do dziś wiele osób ciepło wspomina pielgrzymowanie z Pani Joanną. Dla naszej grupy był to czas niezwykle piękny, również ze względu na niezwykle ciekawy sposób przekazania nam informacji oraz za poczucie bezpieczeństwa w nie znanej dla nas kulturze. Niech ten skromny list będzie wyrazem podziękowania i dowodem wdzięczności za możliwość poznawania Ziemi Świętej w towarzystwie Pani Joanny.

Z wyrazami szacunku,
ks. Marek Muzyk

 

Marzec 2019

Jeszcze mamy świeżo w pamięci niezapomniane widoki, odgłosy i zapachy zwiedzanych zakątków Izraela. Przeżycia sportowe i duchowe nadal przyspieszają bicie serca a w tym wszystkim mamy w miłej pamięci spotkanie z Panią Karoliną, która z wielkim taktem i wrażliwością, przybliżając historię i teraźniejszość spędziła z nami wiele godzin na trasie wycieczki. Dziękujemy bardzo, gratulujemy wspaniałej przewodniczki i super kierowcy jednocześnie. Bardzo chętnie polecimy Państwa Biuro znajomym

Pozdrawiamy serdecznie

Marzena i Krzysztof Szóstak
Bożena i Tadeusz Babski

 

 


 

Wyjazd bardzo udany – wspaniała przygoda. Bardzo dobre warunki w hotelach, super wyżywienie, miła obsługa. Kompetentny pilot, który ciekawie organizuje czas.
AG

 


 

Pani Aniu
Przede wszystkim dziękuję za organizację imprezy, wszystko było perfekcyjnie dopięte, hotele ok, transport świetny, Karolina jako przewodnik jest osobą bardzo sprawną, kompetentna, pomocną, umiejącą nawiązać kontakt z grupą, przekazywane informację nie przytłaczają swoją objętością, uśmiechnięta, miła, sympatyczna, bardzo się grupie spodobała. Już myślimy o kolejnych grupach .
Pawel Janicki

 


Luty 2019

Bardzo dobra organizacja wycieczki, racjonalnie ułożony harmonogram pozwalający na poznanie wielu ciekawych miejsc. Należyte dyscyplinowanie uczestników wyjazdu pozwalało zrealizować harmonogram w 110 procentach. Niezwykle miła miła obsługa, hotele zapewniające komfort wypoczynku. Wyjątkowo kompetentna i profesjonalna osoba pilota – p. Marty spowodowała, że wycieczka do Izraela dostarczyła niezapomnianych wrażeń.
Małgorzata i Paweł Patoleta

 


 

Jesteśmy bardzo zadowolone z organizacji wyjazdu do Izraela, w dniach 8 -15 lutego 2019 r. Pani Marta zasługuje na uznanie jako pilot i przewodnik. Dzięki jej szerokiej wiedzy na temat Izraela mogłyśmy doznać niezapomnianych wrażeń. Jesteśmy bardzo zadowolone z hoteli, wyżywienia, obsługi autokaru i wspaniałego pilota – przewodnika. Dziękujemy i na pewno skorzystamy z kolejnych ofert. Stasia R i Jola M.

 


 

Dzień dobry, miałam niezwykłą przyjemność uczestniczyć w wycieczce po Ziemi Świętej (8-15 luty) prowadzonej przez Panią Martę Pustułkę. Pani Marta w sposób niezwykle profesjonalny i z pełnym poświęceniem prowadziła nas szlakiem biblijnych wydarzeń dzieląc się ogromną wiedzą , a także przybliżyła nam dzisiejsze realia kraju, który zwiedzaliśmy. Program był bardzo napięty ale dzięki sprawnej organizacji Pani Marta pokazałam nam tyle miejsc, których pewnie nikt nie jest w stanie zobaczyć jako indywidualny turysta. Jestem zachwycona krajem, krajobrazem, wspaniałym jedzeniem i wszystkimi przeżyciami, których mogłam doświadczać pod czułym i profesjonalnym okiem Pani Marty. Chętnie wybiorę się ponownie jeżeli tylko będzie taka możliwość. Dziękuję za wszystko!
Pozdrawiam,
Hanna Radzyńska

 


 

Chciałbym podziękować za profesjonalną obsługę wycieczki do Jerozolimy i Betlejem pani Karolinie Mrowiec. Wykazała się dużym profesjonalizmem i wielką życzliwością, serdecznością. Gratulujemy firmie takich pracowników. Będziemy polecali rodzinie i znajomym usługi waszej firmy.

Pozdrawia Maciek i Bogusia

 

Listopad 2018

Pani Aniu nie wiem czy mnie pani pamięta , ale chciałam Pani serdecznie podziękować za załatwienie transferu z lotniska Tel Awiv do Jerozolimy i za pomoc w zorganizowaniu wycieczek z Panią Karoliną Morawiec (na początku listopada 2018r.) Wycieczki były super, a Pani Karolina bardzo miła serdeczna i ma bardzo dużą wiedzę.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.
Agnieszka Gasik i Mirek Maniecki

——————————————————

Z przyjemnością wspominamy nasz pobyt w Izraelu oraz Pani profesjonalizm i życzliwość. Anna i Artur Steinert z Pszczyny (grupa z parafii ewangelickiej).

 

Październik 2018
Pani Karolino, bardzo dziękujemy za profesjonalizm, zasób wiedzy, życzliwość, cierpliwość i rodzinną atmosferę w czasie zwiedzania. Czuliśmy się w Pani towarzystwie wspaniale. Pani spokój, dobroć i serdeczność spowodowały, że pobyt w Izraelu był dla nas nie tylko wielkim przeżyciem intelektualnym, ale także wspaniałą wycieczką w towarzystwie kogoś bliskiego. Pozdrawiamy serdecznie.

Ewa i Piotr Pręgowscy – 29.10.2018

 

Październik 2018
Szanowna Pani Aniu,

w imieniu całej grupy chcę bardzo serdecznie podziękować Pani za wspaniałą organizację naszej podróży po Izraelu, za profesjonalizm, serdeczność, za dodatkowe atrakcje w tym przepyszny obiad w wiosce Druzów. Chciałbym jeszcze raz wyrazić w imieniu nas wszystkich szczere uznanie dla wspaniałej naszej przewodniczki Karoliny. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Jej profesjonalizmu i wiedzy ale też dobroci, cierpliwości i ogromnej życzliwości do drugiego człowieka.

Dzięki Pani, Karolinie, Omarowi, cała nasza wycieczka pozostaje niezapomnianym przeżyciem. Po powrocie do Gdańska większość uczestników wyraziła chęć ponownego wyjazdu do Izraela ale też i do Jordanii. Na pewno skorzystamy z usług Anis Pol Travel (i zarezerwujemy Karolinę i Omara… jeśli to możliwe 🙂

W imieniu grupy gdańsko-gdyńsko-ciechanowskiej pozostając z poważaniem.
Wojtek Flisikowski

Kwiecień 2018
Pani Aniu, witam serdecznie, po tej stronie x. Seweryn jeden z pielgrzymki od Wojtka Wojtasika. Chciałem podziękować za pomoc w naszej pielgrzymce, słyszałem od Wojtka, że bardzo nam Pani pomogła, dzięki temu wszystko się udało i bardzo dobrze przeżyliśmy ten czas, wszystko było na czas i na pewno. Jeszcze raz bardzo dziękuję! Wojtek jest świetnym przewodnikiem byliśmy już z nim w Rzymie, bardzo dobrze się przygotował, al bez Pani pomocy mogłoby się n ie udać wszystko tak dobrze.
Pozdrawiam serdecznie.
ks. Seweryn, 12.04.2018

Listopad 2017
Pani Anno, bardzo serdecznie chciałam podziękować za organizację naszego pobytu w Izraelu – wszystko było świetnie zorganizowane, przeżyliśmy niezapomniane chwile a Pani Aleksandra jest przesympatyczną osobą z bardzo dużą wiedzą!
Serdecznie dziękujemy!
Agnieszka Pyra, 03.11.2017

Lipiec 2017
Pani Anno,pragnę podziękować Pani za możliwość udziału w pielgrzymce, była to podróż życia, jestem zachwycona tym miejscem, najchętniej już dziś pojechałabym tam znowu. Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam. Ewa Batorska, 05.07.2017

Czerwiec 2017
Za pasję do pracy, za przekazaną wiedzę, za piękne miejsca, za mile towarzystwo oraz umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji 😉 Aniu Dziękujemy!!! Asia, Karolina, Kamil, Grzegorz.

Maj 2017
Zwiedzanie Izraela z Anią to najlepsza opcja!
Ania jest osobą przemiłą z ogromną wiedzą i doświadczenie a informacje o wszystkich miejscach, ludziach i całej historii Izraela i świętych miejscach ma po prostu w małym palcu. Tak zorganizowała nasz pobyt w Izraelu, abyśmy mogli zobaczyć jak najwięcej. Wszyscy ją znają, wszyscy się z nią witają i cieszą na jej widok. Promieniuje wspaniałą energią.

Dodawało to nam jeszcze większego poczucia bezpieczeństwa i utwierdziło w przekonaniu, że wyprawa z Anią była naszą najlepszą decyzją. Dziękujemy Ci Aniu za wspaniałą wyprawę. Wszystkim wybierającym się do Izraela gorąco polecamy Anię i jako przewodnika i jako wspaniałą przyjaciółkę.

Maj 2017
Renata Andrzej Skorupa z córkami Anią i Olą.

Witam Pani Aniu,
Pragnę Pani podziękować, za czas który spędziła Pani z moimi rodzicami. Wrócili od Pani baaaardzo zadowoleni i szczęśliwi, że mogli tę podróż odbyć pod Pani przewodnictwem:)
Rodzice odkąd wrócili cały czas opowiadają o tym co widzieli i czego doświadczyli. Obejrzałam już wszystkie filmy i zdjęcia, oczywiście wraz z komentarzem:)
Jeszcze raz ogromnie dziękuję.

Pozdrawiam
Barbara Błaszczyk

Wiadomość od rodziców:
Aniu, Jeszcze raz dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Ta podróż na zawsze zostanie w naszych wspomnieniach i sercach.

Pozdrawiamy serdecznie
Maria i Bogdan Sobańscy
23.04.2017

Luty 2017
Izrael to zdecydowanie miejsce, które trzeba odwiedzić. Najlepiej w towarzystwie Pani Ani, która zadba o to, żeby pobyt był kompletny pod każdym względem.

Pani Ania prezentuje wszystkie cechy idealnego przewodnika: otwarta, uśmiechnięta, cierpliwa, punktualna, rzetelna, z olbrzymią wiedzą, doświadczeniem, znajomością wielu zagadnień. Bardzo dobrze zorganizowana, na każde pytanie udzielała nam wyczerpujących odpowiedzi.

W każdym miejscu, w którym się pojawialiśmy była „porywana” w ramiona napotykanych przewodników, sprzedawców, osób świeckich i duchownych.
W pewnym momencie mieliśmy wrażenie, że jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w Izraelu i na jej widok wszyscy się uśmiechają! Niesamowite.
Mimo deszczowej pogody, która nam towarzyszyła, spędziliśmy z Panią Ania bardzo pogodny i ciekawy czas. Żałujemy tylko, że były to jedynie dwa dni, ale postaramy się to nadrobić w najbliższej przyszłości.

Serdecznie dziękujemy, gorąco pozdrawiamy i wszystkim wybierającym się w podróż do Izraela życzymy takiego przewodnika jak Pani Ania.

Dorota, Czarek i Kacper Maciejewski
luty 2017r.

Styczeń 2017
Wczoraj wróciliśmy do Polski i wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu. Izrael nas zachwycił, szczególnie Jerozolima. To miasto ma duszę. Udało nam się ostatniego dnia wybrać na mszę przy Grobie Pańskim o 5.00 i było to niesamowite przeżycie. Szczęśliwie trafiliśmy nawet na księdza z Polski no i przejazd przez Pustynie Negew z widokami na Góry Jordanii, po prostu kapitalne widoki. Na pewno wrócimy od Izraela w przyszłości. A wszystko zaczęliśmy od kapitalnej wycieczki z Tobą. Dziękujemy:)
Pozdrawiam
Piotr Gładki, 23.01.2017

Styczeń 2017
Zwiedzanie Izraela z Anią to był strzał w dziesiątkę. Ania jest przemiłą osobą, posiadającą ogromną wiedzę o miejscach, po których nas oprowadzała oraz o ludziach, obyczajach i życiu w Izraelu. Wspaniale zorganizowała nasz czas w czasie dwudniowego zwiedzania. Czuliśmy się z nią bardzo bezpiecznie, pomimo wszechogarniającej obecności wojskowych z bronią długą, krótką i niewiadomo jaką poukrywanych po kieszeniach. Poznaliśmy miejsca, do których nigdy nie trafilibyśmy bez Ani, mieliśmy szansę choć trochę poczuć miejscową atmosferę.

Gorąco polecamy Anię jako wspaniałego kompana i przewodnika po Izraelu. A my zaczynamy zbiórkę funduszy na dłuższy wypad pod opieką Ani.
Katarzyna, Grzegorz Magda i Ola Kmieć, 15-16.01.2017r.

Listopad 2016
Aniu, ogromnie dziękujemy Ci za wspólny czas, jaki spędziliśmy z Tobą zwiedzając Jerozolimę i Betlejem. Dziękujemy za ogromną wiedzę i morze ciekawostek, którymi podzieliłaś się z nami w sposób przystępny nawet dla naszych kilkulatków. Dziękujemy też za pokłady cierpliwości i spokoju, którymi wykazałaś się w zetknięciu z naszymi ciągle-gadającymi-i-ciągle-biegającymi-i-ciągle-chcącymi-lody-dziećmi:)

Będąc z Tobą czuliśmy się bezpiecznie nawet w miejscach, które potocznie uważa się za mało bezpiecznie. Żałujemy, że spędziliśmy razem tylko jeden dzień.

A wszystkim, którzy zastanawiają się jeszcze czy aby na pewno skorzystać z usług Ani gwarantuję, że nie ma lepszej opcji na zwiedzanie Izraela i jego miast. Ania ma nietuzinkową wiedzę, łatwość budowania ciekawej narracji, dużo serdeczności i poczucie humoru. Nie mogliśmy trafić lepiej!

Aniu, dzieci serdecznie Cię pozdrawiają, my „dorośli” oczywiście też! I następnym razem porwiemy Cię na dłuży czas!

TODA!

Kasia, Ania, Łukasz, Piotr, Maja, Zosia, Marysia i Antek.

09.11.2016r.
Aniu, dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Dlaczego polecam Anie Szczypińską jako wspaniałą przewodniczkę?
Jesteśmy parą 50 kilkulatków, którzy po raz pierwszy odwiedzili Izrael z zamiarem zwiedzenia tego kraju w wymiarze historycznym, religijnym oraz przyrodniczym. Pobyt trwał 9 dni i w tym czasie z Anią byliśmy na 2 wycieczkach jednodniowych oraz jednej dwudniowej.

Poszukując przez internet, przed wyjazdem, przewodnika na czas pobytu w Izraelu tylko od Ani otrzymałam szybką i wyczerpującą odpowiedź na moje pytania oraz gotowe propozycje. Moje zaufanie wzbudził także fakt, że potrafiła tak ułożyć plan zwiedzania, że uwzględniał specyfikę świąt żydowskich. W Jom Kipur oraz częściowo w Sukkot, przypadających w tym czasie, nie pracuje komunikacja, handel i gastronomia. Wymagane jest także odpowiednie zachowanie i przestrzeganie zasad religijnych kraju gospodarzy.

Jeszcze przed przylotem mieliśmy szczegółowy plan zwiedzania, propozycje noclegów oraz uzgodnione, że będziemy odbierani i odwożeni spod miejsca zakwaterowania samochodem Ani. Zaakceptowaliśmy także wszelkie koszty, które się z tym wiązały.

Wszystko przebiegało zgodnie z planem w miłej, spokojnej atmosferze nastawionej na maksymalny komfort uczestników.

Ania doskonale widziała jak najlepiej wykorzystać czas, co zobaczyć najpierw oraz kiedy i gdzie warto coś zjeść, gdzie zrobić zakupy. Na każdym kroku miała swoich zaufanych znajomych zarówno w żydowskiej jak i arabskiej części kraju, z którymi świetnie się porozumiewała. Widać było, że często bywa tam ze swoimi gośćmi. Potrafiła polecić dania kuchni lokalnej i uznane miejsca ich serwowania.

Nie opisywałam miejsc, które zwiedziliśmy a skupiłam się na pracy przewodniczki, z którą czuliśmy się jak z przyjaciółką. Dzięki jej wiedzy i doświadczeniu czuliśmy się komfortowo i bezpiecznie wracając z głowami pełnymi wrażeń i ciekawych informacji o Izraelu.

Gorąco polecam Anie Szczypińską jako przewodniczkę na czas pobytu w Izraelu i mam nadzieję, że także dla Państwa czas spędzony z Ania będzie czasem dobrze wykorzystanym.

Ilona Binda.

26.10.2016
Parę dniu temu byliśmy na fantastycznej wycieczce w Izraelu!!!Dzięki naszej miłej i uroczej przewodniczce Ani przeżyliśmy parę cudownych dni w Jerozolimie, Betlejem, Jerychu, Jordanie, Tel-Vivie, Pustyni Judzkiej!!!! Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Twojej wiedzy Aniu!!! i kultury osobistej. Polecam serdecznie Anie jako przewodniczkę po ziemi świętej. W imieniu naszej czwórki Ela!!! Pozdrawiamy serdecznie!!!

Ela Nawara

13.09.2016

Pielgrzym Omar jest bardzo dobrym kierowcą,a Pani Ania jest super przewodnikiem.
Józef Łuciak (Pielgrzymka do Ziemi Świętej 02-09.09.2016)

02.09.2016
Dzień dobry Pani Aniu!
Pani Aniu ślicznie dziękujemy za oprowadzanie nas po najciekawszych miejscach Ziemi Świętej. Dziękujemy bardzo za piękną atmosferę, za ogrom informacji turystycznych i duchowych. Serdecznie pozdrawiamy i niech Bóg Pani błogosławi.

Helena i Ewa (Pielgrzymka do Ziemi Świętej 02-09.09.2016)

09.08.2016
Bardzo dziękujemy za udaną wycieczkę w piękne miejsca takie jak Hajfa, Rosz HaNikra, Akko. Pani przewodnik ciekawe oprowadza i opowiada o miejscach nowopoznanych. Zawsze broni swoich podopiecznych przed specyficznymi sytuacjami. Atmosfera była miła i momentami wesoła.
Pozdrawiamy
Ewa i Ania.

13 – 21.07.2016
Bardzo Pani dziękujemy za bezbłędne przygotowanie naszego tam pobytu, za przemiłą atmosferę, pakiet przekazanej nam wiedzy o Ziemi Świętej. Będę Panią polecać innym pielgrzymowiczom. Do zobaczenia!
Lucyny Podhalicz

Rzymskokatolicka Parafia Chrystusa Króla – Czyżowice 08.07.2016 – PDF z referencją

Parafia z Sulechowa
Pielgrzymi z Parafii Wojskowej w Sulechowie wraz z księdzem Kapelanem serdecznie dziękują Pani Przewodniczce Ani i Panu kierowcy Sabriemu za umożliwienie wspaniałych przeżyć duchowych w Ziemi Świętej. Do następnego razu!
Pielgrzymka z Matteo Travel 15-20.05.2016

Dziękujemy…
Aniu, ogromne podziękowania za oprowadzenie po najciekawszych miejscach Ziemi Świętej. Twoja pasja, profesjonalizm połączone z wiedzą pozwolą na długo zapamiętać chwile spędzone w tym kraju. Jeszcze raz bardzo dziękujemy. Irena i Piotr.

Dziękujemy p. ANIU za piękne chwile, przeżycia w Ziemi Świętej… Anetta Bączek, pielgrzymka z Matteo Travel 15-20.05.2016

Witam Cię Aniu!
Dziękuję bardzo za piękny pobyt i kawał dobrej roboty, który został przez Ciebie wykonany. Piszę oczywiście w swoim imieniu. Dziękuję bardzo za piękną atmosferę, za ogrom informacji tych turystycznych oraz duchowych. Jestem pełna podziwu za organizację i logistykę tego naszego pobytu. Myślę, że jeszcze spotkamy się. Jeżeli będziesz w Polsce masz otwarte zaproszenie. Serdecznie pozdrawiam i niech Bóg Ci błogosławi. Zofia Świt.