Wycieczki indywidualne

1. JEROZOLIMA – BETLEJEM w 1 dzień
Od rana spacer po Starym Mieście – Via Dolorosa i Bazylika Grobu Pańskiego. Część żydowska Starego Miasta: Cardo i Synagoga Hurva oraz Ściana Płaczu. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie.

2. GALILEA w 1 dzień
Rano wyjazd do Nazaretu – nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania i kościoła Żywiciela. Krótka wizyta w Kanie Galilejskiej oraz na Górze Tabor. Przejazd nad Jezioro Tyberiadzke: Góra Błogosławieństw, Dolina Tabha, Kafarnaum. Powrót do miejsca zakwaterowania (Tel Aviv, Jerozolima itp.).

3. TEL AVIV i GALILEA ZACHODNIA w 1 dzień
Rano wyjazd do Tel Avivu i zwiedzanie najstarszej jego części – Jaffo. Przy dobrej pogodzie możliwość skorzystania z plażowania nad Morzem Śródziemnym. Potem udamy się do Cezarei Nadmorskiej na zwiedzanie ruin miasta z czasów Heroda Wielkiego a także akweduktu, który ciągnął do niego wodę z pobliskich źródeł na Wzgórzach Karmelu. Stamtąd pojedziemy dalej na północ do Galilei Zachodniej – trzeciego co do wielkości miasta w Izraelu, położonej na cyplu – Hajfy. Podjedziemy na Górę Karmel do klasztoru Karmelitów, skąd się wywodzą i nawiedzimy kościół Stella Maris. Następnie podjedziemy jeszcze wyżej na punkt widokowy aby podziwiać przepiękną panoramę na rozciągniętą na zboczach Karmelu – Hajfę, od strony zatoki. Zobaczymy też wspaniałe ogrody Bahajów. Powrót do miejsca zakwaterowania.
Możliwość rozbudowania tego dnia (w pominięciu Tel Avivu) o miejscowość Akko – ostatnia twierdza Templariuszy oraz Rosh HaNikra – śnieżnobiałe groty na granicy z Libanem, do których zjeżdża się kolejką linową.

4. PUSTYNIA JUDZKA w 1 dzień
Tego dnia zobaczymy Wadi, czyli wyschnięte koryta rzek okresowych a jednym z nich jest Wadi Kelt, gdzie już od IV wieku mieszkali pustelnicy. Tu znajduje się klasztor Kosiby spektakularnie przyczepiony do skały (panorama). Udamy się też do najstarszego miasta na świecie – Jerycha aby podziwiać sykomorę Zacheusza i Górę Kuszenia.

Dla chętnych za dodatkową opłatą – 15 USD/os będzie możliwość wjazdu kolejką linową na górę do Klasztoru Kuszenia. Jerycho słynie również z najwspanialszych daktyli, owoców i warzyw a także z kosmetyków znad Morza Martwego. Stąd podjedziemy nad rzekę Jordan – najdłuższą w Izraelu, graniczącą z Jordanią oraz do grot Qumran, gdzie znaleziono najstarsze teksty biblijne. Potem już zanurzymy się w słonych wodach Morza Martwego. Po odmładzających kąpielach powrót do miejsca zakwaterowania.

5. JEROZOLIMA i AKADEMIA ANTYTERRORYSTYCZNA
Rano odbiór z miejsca zakwaterowania lub spotkanie w umówionym miejscu w Jerozolimie. Panoramiczny widok na Stare Miasto ze szczytu Góry Oliwnej. Dla chętnych nawiedzenie Bazyliki Agonii w Ogrójcu a następnie spacer przez uliczki Starego Miasta: Bazylika Grobu Pańskiego, kilka stacji Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa, arabski bazar, dzielnica żydowska: Cardo, Złota Menora, Synagoga Hurva i Ściana Płaczu. Następnie pojedziemy do Autonomii Palestyńskiej do Akademii Antyterrorystycznej gdzie przejdziemy 3 godzinne szkolenie jak reagować w razie ataku, jak współpracować z policją czy specjalną jednostką a także poczujemy się sami jak antyterroryści. Przejdziemy również szkolenie z psami oraz naukę strzelania z najnowocześniejszej broni. Na koniec nauczymy się podstaw izraelskiej walki wręcz – Krav Maga. Dla chętnych za dodatkową opłatą jest możliwość zorganizowania lunchu w kantynie razem z żołnierzami. Potem jeszcze pamiątkowy certyfikat i udamy się w drogę powrotną do miejsca zakwaterowania.

Szkolenie w Akademii można połączyć również ze zwiedzaniem Betlejem lub Hebronu lub Herodionu.

W dniu tym zamiast Akademii Antyterrorystycznej można dodać inne punkty w Jerozolimie jak np. Yad Vashem czy Muzeum Izraela lub pojechać jeszcze do Betlejem.

Powyższy program można rozbudować dodając Masadę, ale pomijając rzekę Jordan i Qumran.

Ceny zawierają polskojęzycznego przewodnika. Możliwość wynajęcia transportu mini Vanem lub minibusem.

Ceny nie zawierają kosztów wstępów ani parkingów, które zostaną podane przy ustaleniu ostatecznego programu. Powyższe są jedynie programami przykładowymi.

Gwarancja najniższej ceny na rynku. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat napisz kontakt@ziemiaswieta-polonia.pl

Istnieje możliwość pośredniczenia w zakwaterowaniu Tel Awiw, Jerozolima, Betlejem.

 

Tagi: Jerozolima, Betlejem, Galilea, Tel Awiw, polskojęzyczny przewodnik Izrael, Pustynia Judzka, Akademia Antyterrorystyczna, wycieczki fakultatywne z Tel Awiwu