Pielgrzymka do Ziemi Świętej – 8 dni

Ziemię Świętą określa się mianem piątej Ewangelii. Mamy ogromną satysfakcję, kiedy kolejny uczestnik organizowanych przez nas pielgrzymek, wraca z Ziemi Świętej w pełni rozumiejąc sens tego określenia. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, obejmującej najważniejsze miejsca w Ziemi Świętej, których każdy pielgrzym powinien doświadczyć.

 

Dzień 1: Przylot do Izraela
Program tego dnia uzależniony jest od godziny przylotu oraz lotniska. Przedstawiamy przykładowe opcje:

 1. Przylot na lotnisko w Tel Avivie w godzinach wieczornych.
  Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
 2. Przylot na lotnisko w Tel Avivie w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie najstarszej części Tel Avivu – Jaffo. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
 3. Przylot na lotnisko w Tel Avivie w godzinach porannych.
  Opis programu – patrz Dzień 3. W tej sytuacji pielgrzymkę można skrócić do 7 dni.
 4. Przylot na lotnisko w Ovdzie lub Ejlacie.
  Bez względu na godzinę przylotu, program obejmuje: transfer do hotelu, zakwaterowanie, posiłek, nocleg.

 

Dzień 2: Galilea Dolna – śladami cudów Jezusa
Oprócz wspaniałej flory i fauny tej części Izraela, zachwyci nas możliwość zobaczenia tylu znamiennych w życiu Jezusa miejsc. Rozpoczniemy od Góry Tabor, na której zwiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. Stamtąd udamy się nad jezioro Galilejskie, które jest największym świadkiem cudów Jezusa. U brzegu jeziora odwiedzimy miejsca takie jak: kościół na Górze Ośmiu Błogosławieństw, kościół Rozmnożenia Ryb i Chleba oraz kościół Prymatu Piotra w dolinie Tabha.

 

Ważnym punktem naszego programu będzie także wizyta w Kafarnaum, zwanym miastem Chrystusa, w którym mieszkał św. Piotr. Dopełnieniem wrażeń tego dnia będzie rejs drewnianą łodzią po jeziorze. Chętni będą mieli możliwość degustacji ryby św. Piotra – lokalnego specjału, dostępnego tylko w tej części świata.

 

Dzień 3: W drodze do Judei
Program tego dna rozpoczniemy od wizyty w największej świątyni chrześcijańskiej na Bliskim Wschodzie – od Bazyliki Zwiastowania w Nazarecie. Nieopodal znajduje się kościół Św. Józefa, który też jest celem naszego pielgrzymowania tego dnia.
To będzie także niezwykle ważny dzień dla wszystkich par małżeńskich, ponieważ prosto z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej. Tam, w kościele Pierwszego Cudu Pana Jezusa, małżonkowie będą mieli możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, a chętni – zakupu wina.

 

Następnie, zmierzając w kierunku Judei, zatrzymamy się w Hajfie, trzecim co do wielkości mieście w Izraelu. Hajfa w znacznej części położona jest na górze Karmel. To na niej powstał pierwszy zakon Karmelitów, na co wskazuje choćby sama nazwa. Zwiedzimy tam kościół Stella Maris, będący częścią klasztoru Karmelitów. Zapierających dech w piersiach emocji dostarczy nam także postój na punkcie widokowym na szczycie góry Karmel, z którego ujrzymy spektakularny widok na zatokę oraz Ogrody Bahaitów. Pełen wrażeń dzień zakończymy w hotelu w Betlejem.

 

Dzień 4: Przybieżeli do Betlejem
Judeę przywitamy na Polu Pasterzy, gdzie znajdują się groty, w których kiedyś żyli pasterze z trzodą. Tam też znajduje się kościółek In ExelsisDeo, który swoim kształtem przypomina namiot pasterski. Następnie udamy się do Ein Karem, gdzie odwiedzimy miejsce narodzin Jana Chrzciciela oraz kościół Nawiedzenia Św. Elżbiety. Wracając w kierunku Betlejem, wstąpimy do YadVashem. Jest to miejsce, które można zwiedzać godzinami, natomiast my skupimy się na najważniejszych jego częściach, takich jak np. Aleje Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. W Betlejem, poza kościołem św. Katarzyny i Grotą Mleczną, udamy się do jednego z najważniejszych miejsc dla chrześcijan – Bazyliki Narodzenia Pana Jezusa.

 

Po obiadokolacji chętni będą mieli możliwość skorzystania z kolejnej porcji niezapomnianych wrażeń. Dodatkowa wycieczka (25USD/os.) zakłada zwiedzanie Jerozolimy nocą, w tym Mea Shearim- dzielnicę Ultraortodoksyjnych Żydów.

 

Dzień 5: Jerozolima „z góry”
Zwiedzanie Świętego Miasta rozpoczniemy od szczytu Góry Oliwnej, z którego ujrzymy panoramiczny widok na Starówkę, Dolinę Cedronu i cmentarz żydowski. Następnie spacerowym krokiem udamy się w dół, w kierunku Getsemani, zwiedzając po drodze kościół Dominus Flevit – „Pan zapłakał”. U podnóży Góry Oliwnej leży Ogrójec, w którym zwiedzimy Bazylikę Agonii, a także położone w niewielkiej odległości – Cerkiew Grobu Maryi oraz Grotę Pojmania.

 

Drugą połowę dnia spędzimy po drugiej stronie Starego Miasta, na Górze Syjon. Dokładnie tam tradycja umiejscawia Wieczernik oraz Grób Króla Dawida. W ich sąsiedztwie znajdują się też dwa ważne miejsca, które zobaczymy tego dnia: Kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny oraz kościół In Galicantu, czyli miejsce, w którym Piotr zaparł się Jezusa trzykrotnie. W drodze powrotnej do hotelu zazwyczaj odwiedzamy betlejemski sierociniec prowadzony przez polskie siostry Elżbietanki. Miejsce, które jest świadectwem ludzkiej dobroduszności.

 

Dzień 6: Pustynia Judzka i najniższy punkt na Ziemi
Kolejny dzień pełen wrażeń. Przemierzając malownicze tereny Pustyni Judzkiej zatrzymamy się na punkcie widokowym w Wadi Qelt, z którego rozpościera się wspaniały widok na klasztor św. Jerzego. Stamtąd udamy się do najstarszego miasta na świecie – Jerycho, gdzie dla chętnych (koszt ok. 17$/osoba) będzie możliwość wyjazdu kolejką linową na Górę Kuszenia i wejście do klasztoru Kuszenia. Zobaczymy także, znaną nam z biblijnej opowieści o Zacheuszu, sykomorę. Momentem, który głęboko zapada w pamięć jest także możliwość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych nad rzeką Jordan. Nobilitację tego aktu podkreśla fakt, iż znajdziemy się w nieopodal miejsca, w którym został ochrzczony sam Pan Jezus.

 

Następnie zobaczymy słynne groty w miejscowości Qumran, gdzie znaleziono najstarsze teksty biblijne. Naszą wycieczkę zakończymy na plaży nad Morzem Martwym, gdzie będzie czas na kąpiel w morzu, okłady z błota, zakup kosmetyków oraz relaks nad tym największym naturalnym SPA na świecie.

 

Dzień 7: Via Dolorosa
Możliwość uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w Jerozolimie jest jednym z najważniejszych momentów w życiu pielgrzyma. Siódmy dzień naszej pielgrzymki spędzimy na Starym Mieście w Jerozolimie. Rozpoczniemy od wizyty w kościele św. Anny, przy którym znajduje się także sadzawka Betesda.

 

Następnie, na terenie byłej Twierdzy Antonia, rozpoczniemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które zakończymy w Bazylice Grobu Pańskiego. Będzie czas na nawiedzenie Golgoty, Grobu Pańskiego, miejsca znalezienia Krzyża Świętego, a także czas na indywidualną modlitwę. Zwiedzanie zakończymy udając się pod słynną Ścianę Płaczu.

 

Dzień 8: Powrót do domu
Podobnie jak pierwszego dnia, program uzależniony jest od godziny i miejsca odlotu. W przypadku lotów popołudniowych lub wieczornych z Tel Avivu istnieje możliwość ponownej wizyty na Starym Mieście w Jerozolimie lub w Tel Avivie.

 

Informacje dodatkowe:
Ze względu na miejsce zakwaterowania, rezerwacje mszy itp. kolejność dni lub punktów w programach może ulec zmianie. Na życzenie klienta dopuszczamy możliwość modyfikacji programu przed podpisaniem umowy. Cena zależy od terminu przylotu oraz liczby osób (maximum 59 miejsc w autokarze). Gwarantujemy najniższą cenę na rynku.

 

Świadczenia, które będą zawarte w cenie:

 • przejazdy nowym autokarem z klimatyzacją
 • przewodnik mówiący po polsku,
 • 7 noclegów w hotelach o standardzie 3* lub wyższym, wszystkie pokoje z własną łazienką
 • wszystkie wymagane wstępy płatne do obiektów wyszczególnionych w programie
 • koszt taksówek na Górę Tabor
 • koszt łodzi po Jeziorze Galilejskim
 • obligatoryjne napiwki dla przewodnika, kierowcy i obsługi hotelowej
 • codzienne msze święte

Cena nie będzie zawierać:

 • przelotu
 • ubezpieczenia
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • napoi do posiłków (z wyjątkiem śniadań)
 • prywatnych wydatków
 • wycieczek dodatkowych opisanych w programie
 • tacy pielgrzymów z Mszy świętej
 • opieki duchowej na całej trasie
 • innych kosztów nie objętych programem

 

 

Tagi: pielgrzymka do Ziemi Świętej, polski przewodnik w Izraelu, Górę Tabor, Jerozolima, Tel Aviv, Betlejem, Nazaret, Droga Krzyżowa, Ziemia Święta, Kafarnaum, Pustynia Judzka, Hajfa, stare miasto Jerozolima