Izrael – 5 dni

IZRAEL w 5 dni liniami Wizz Air program pielgrzymkowo – turystyczny

Dzień 1 (wt): Przybywamy do Izraela
Przylot do Tel Avivu na lotnisko Ben Guriona ok. 21.00. Ze względu na późny przylot tego dnia udamy się jedynie na obiadokolację i nocleg do hotelu w Betlejem.

Dzień 2 (śr): Stara i Nowa Jerozolima
Po śniadaniu wjedziemy na szczyt Góry Oliwnej, gdzie nawiedzimy kościół Pater Noster – Ojcze Nasz i zejdziemy na piechotę podziwiając przepiękną panoramę na Stare Miasto usytuowane po drugiej stronie Doliny Cedronu. Wejdziemy też do Kościoła Dominus Flevit – Pan Zapłakał i na Cmentarz Żydowski. Zejdziemy na dół do Ogrójca i Bazyliki Agonii. Wejdziemy też do Cerkwii z Grobem Maryi skąd została wzięta do Nieba. Następnie wejdziemy jedną z ośmiu bram za mury Starego Miasta i przejdziemy Drogą Krzyżową, czyli Via Dolorosa aż do Bazyliki Grobu Pańskiego nawiedzając Grób Pański oraz Golgotę. Po czasie wolnym spędzonym na osobistej modlitwie udamy się jeszcze pod słynną Ścianę Płaczu a potem przez kwartał żydowski Starego Miasta udamy się na Górę Syjon, gdzie powstało chrześcijaństwo, bo tutaj znajduje się Wieczernik. Tutaj też Maryja zasnęła wiecznym snem (kościół Dormicion) i tutaj znajduje się grobowiec Króla Dawida.

Dzień 3 (czw): Miejsce Narodzenia Chrystusa
Po śniadaniu pojedziemy na Pole Pasterzy aby nawiedzić niewielkie sanktuarium w kształcie namiotu pasterskiego oraz zobaczyć w jakich grotach żyli wraz ze swoją trzoda – pasterze. Następnie pojedziemy do Ein Karem, wioski Jana Chrzciciela, gdzie się narodził i gdzie są dwa kościoły – Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Po drugiej stronie Doliny Soreq znajduje się Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Przejdziemy się Aleją Sprawiedliwych dla Narodów Świata, zobaczymy Salę Wiecznego Ognia oraz Salę Poświęconą Pomordowanym Dzieciom. Następnie wrócimy do Betlejem, aby nawiedzić miejsce narodzenia Chrystusa – najstarszy na świecie czynny kościół – Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Zobaczymy też wybudowany obok Kościół św. Katarzyny i pobliską Grotę Mleczną. Po obiadokolacji chętni będą mieli możliwość skorzystania z dodatkowej nocnej wycieczki (ok. 25 USD/os) i zobaczyć Jerozolimę nocą a zwłaszcza Dzielnicę Ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim. Nocleg w Betlejem.

Dzień 4 (pt): Pustynia Judzka i Morze Martwe
Po sytym śniadaniu wyruszymy na pustynię. Zobaczymy wadi, czyli wyschnięte koryta rzek okresowych aż dotrzemy do najstarszego miasta na świecie – Jerycha gdzie będziemy podziwiać sykomorę Zacheusza i Górę Kuszenia. Jerycho słynie również z najwspanialszych daktyli, owoców i warzyw a także z kosmetyków z minerałów z Morza Martwego. Po zakupach pojedziemy pławić się w błocie i słonych wodach. Stąd podjedziemy nad rzekę Jordan – najdłuższą w Izraelu, graniczącą z Jordanią, gdzie będziemy mogli dostąpić odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Jeszcze tylko „rzut oka” na groty Qumran, gdzie znaleziono najstarsze teksty biblijne i wyruszymy w drogę powrotną do Betlejem.

Dzień 5 (sb): Tel Aviv i powrót do kraju
Tego dnia wyruszymy do Tel Avivu, gdzie zwiedzimy najstarszą część miasta – Jaffo z kościołem św. Piotra. Przy dobrej pogodzie będziemy mieli możliwość skorzystania z wypoczynku nad Morzem Śródziemnym. Po południu udamy się na lotnisko Ben Gurion, aby wieczorem odlecieć do Polski.

Każdy program może być modyfikowany zgodnie z życzeniami klienta. Kolejność realizacji poszczególnych dni lub punktów danego dnia może ulec minimalnej zmianie. Msza odprawiana będzie codziennie w innym sanktuarium.

Cena zależy od terminu oraz liczby osób (max 55 miejsc w autobusie) – proszę o kontakt w tej sprawie.

Gwarancja najniższej ceny na rynku. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat napisz kontakt@ziemiaswieta-polonia.pl

Świadczenia, które będą zawarte w cenie:

 • przejazdy nowym autokarem z klimatyzacją
 • przewodnik mówiący po polsku,
 • 4 noclegi w hotelach o standardzie 3* lub wyższym, wszystkie pokoje z własną łazienką
 • wszystkie wymagane wstępy płatne do obiektów wyszczególnionych w programie
 • koszt łodzi po Jeziorze Galilejskim
 • obligatoryjne napiwki dla przewodnika, kierowcy i obsługi hotelowej
 • codzienne msze święte (przy założeniu, że jest to program pielgrzymkowy)

Cena nie będzie zawierać:

 • przelotu
 • ubezpieczenia
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • napoi do posiłków (z wyjątkiem śniadań)
 • prywatnych wydatków
 • wycieczek dodatkowych opisanych w programie
 • tacy pielgrzymów z Mszy świętej
 • opieki duchowej na całej trasie
 • innych kosztów nie objętych programem

UWAGA: paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

Tagi: pielgrzymka do ziemi świętej, wycieczka, organizacja pielgrzymki, kontrahent, Izrael wycieczka objazdowa, Jerozolima zwiedzanie