Izrael – 4 dni

Niniejszym przedstawiamy Państwu przykładowy program zwiedzania Izraela, który obejmuje najważniejsze miejsca turystyczno-pielgrzymkowe. Dzięki naszemu doświadczeniu w organizacji i logistyce jest on możliwy do zrealizowania w cztery dni.

 

Na życzenie klienta istnieje możliwość modyfikacji programu. Cena pakietu jest uzależniona od terminu oraz liczby osób (max 60miejsc w autokarze). Gwarantujemy profesjonalizm i najniższą cenę na rynku.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, prosimy o kontakt mailowy: kontakt@ziemiaswieta-polonia.pl lub telefoniczny: +972 537 346 748

 

Dzień 1: Przylot do Izraela
Przylot na lotnisko im. Ben Guriona w Tel Avivie, transfer do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 2: Betlejem i Jerozolima
Po śniadaniu udamy się na Pole Pasterzy, gdzie nawiedzimy kościół In Excelsis Deo oraz groty, w których kiedyś żyli pasterze. Następnie pojedziemy do centrum Betlejem, żeby odwiedzić najstarszy czynny kościół na świecie – Bazylikę Narodzenia Pańskiego. Zobaczymy też, znajdujące się w jego sąsiedztwie, kościół Św. Katarzyny oraz kościół Groty Mlecznej. Z Betlejem udamy się do Jerozolimy.

 

W pierwszej kolejności pojedziemy na Górę Oliwną, z której ujrzymy niezapomniany widok na Stare Miasto w Jerozolimie, Dolinę Cedronu oraz Górę Syjon. Następnie wejdziemy na Starówkę, gdzie podążając Via Dolorosa (Drogą Krzyżową) dojdziemy do Bazyliki Grobu Pańskiego oraz na Golgotę. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie zakończymy pod Ścianą Płaczu. Stamtąd udamy się na obiadokolację i nocleg w hotelu. Wieczorem, dla chętnych (za dodatkową opłatą), będzie możliwość uczestnictwa w wycieczce nocnej po Jerozolimie.

 

Obejmuje ona między innymi wizytę pod Knesetem, przejazd przez dzielnicę ultraortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, panoramiczny widok z góry Scopusna pięknie oświetloną wieczorem Starówkę.

 

Dzień 3: Pustynia Judzka, Morze Martwe, Jezioro Galilejskie
Tego dnia, przemierzając spektakularne tereny Pustyni Judzkiej, udamy się do położonego w depresji, najstarszego miasta na świecie – Jerycha. Zobaczymy tam Górę Kuszenia oraz drzewo Sykomora, które znamy z biblijnej historii o Zacheuszu. W następnej kolejności udamy się na plażę nad Morzem Martwym. Na własnej skórze będziemy mogli przekonać się o wspaniałych właściwościach jakie ma woda, błoto i minerały, które w nich występują. Po kąpieli, zakupie kosmetyków i chwilach relaksu nad Morzem Martwym udamy się wzdłuż zachodniego brzegu Jordanu nad Jezioro Galilejskie. Znane nam również jako Jezioro Genezaret, było świadkiem wielu cudów Pana Jezusa.

 

Będziemy kroczyć Jego śladami. Zwiedzimy Kafarnaum, w którym mieszkał Św. Piotr oraz Dolinę Tabga, a w niej kościół Prymaty Piotra oraz kościół Rozmnożenia Ryb i Chleba. Wspaniałym przeżyciem dla każdego będzie także rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim. W wybranym momencie dnia, dla chętnych, będzie także okazja do skosztowania słynnej ryby Św. Piotra (ok. 20$/za rybę w zestawie). Tego dnia kolację i nocleg będziemy mieli w Nazarecie.

 

Dzień 4: Przez Galileę na lotnisko
Także ostatni dzień naszego pobytu obfitować będzie w moc atrakcji. Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od Bazyliki Zwiastowania w Nazarecie. W jej sąsiedztwie znajduje się kościół Świętego Józefa, który został wybudowany na ruinach warsztatu należącego do Opiekuna Jezusa, gdzie także się udamy. Następnie, w Kanie Galilejskiej, pary małżeńskie będą miały możliwość odnowienia przyrzeczeń ślubnych w kościele Pierwszego Cudu Pana Jezusa (opcja tylko dla pielgrzymek z księdzem).

 

Pary będą mogły upamiętnić niezapomniane przeżycia certyfikatem (5 USD/os), a wszyscy członkowie wycieczki będą mieli możliwość zakupu wina, na pamiątkę pobytu w tym wyjątkowym miejscu. Podążając w kierunku lotniska zobaczymy także trzecie największe miasto w Izraelu – Hajfę. Tam, na Górze Karmel, zwiedzimy kościół Stella Maris, który znajduje się w klasztorze Karmelitów. Udamy się także na najwyższy punkt tej malowniczo usytuowanej miejscowości, żeby stamtąd podziwiać przepiękny widok na Ogrody Bahaitów i zatokę Hajfy.

 

Ostatnim punktem naszej wycieczki będzie Cezarea Nadmorska i znajdujące się w niej ruiny akweduktu z czasów Heroda Wielkiego. Z Cezarei pojedziemy na lotnisko do Tel Avivu.

 

Świadczenia, które będą zawarte w cenie:

 • przejazdy nowym autokarem z klimatyzacją
 • przewodnik mówiący po polsku,
 • 3 noclegi w hotelach o standardzie 3* lub wyższym, wszystkie pokoje z własną łazienką
 • wszystkie wymagane wstępy płatne do obiektów wyszczególnionych w programie
 • koszt rejsu łodzią po Jeziorze Galilejskim
 • obligatoryjne napiwki dla przewodnika, kierowcy i obsługi hotelowej
 • codzienne msze święte (przy założeniu, że jest to program pielgrzymkowy)

 

Cena nie będzie zawierać:

 • przelotu
 • ubezpieczenia
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • napoi do posiłków (z wyjątkiem śniadań)
 • prywatnych wydatków
 • wycieczek dodatkowych opisanych w programie
 • tacy pielgrzymów z Mszy świętej
 • opieki duchowej na całej trasie
 • innych kosztów nie objętych programem

 

Zapraszamy do współpracy!

 

Kontakt:
kontakt@ziemiaswieta-polonia.pl