Akademia Antyterrorystyczna

Na terytorium Autonomii Palestyńskiej pomiędzy Betlejem a Hebronem znajduje się specjalna, izraelska jednostka wojskowa, która prowadzi również Akademię do walki z terrorystami. Szkoli ona profesjonalistów, wojsko i policję izraelską a także ochroniarzy VIPów.

Od pewnego czasu Akademia ta otworzyła swoje drzwi dla wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w nietypowej przygodzie podczas wizyty w Izraelu, ale również nauczyć się jak reagować w trakcie ataku terrorystycznego. Jak się obronić i nie dać zastraszyć.

Kurs dla turystów trwa 3 godziny. Podczas tego czasu specjalni przewodnicy mówiący dobrze po angielsku i na zamówienie po rosyjsku, oprowadzą Was po jednostce, gdzie będziecie mogli sobie zrobić zdjęcia z żołnierzami w specjalnych strojach jednostki antyterrorystycznej. Następnie przejdziecie szkolenie antyterrorystyczne oraz zostaniecie przeszkoleni w strzelaniu z 3 rodzajów broni. Każdy dostaje ok. 60 naboi do wykorzystania. Zostaniecie zapoznani w metodach jednostki używającej do walki z napastnikami specjalnie wyszkolonych psów a także przejdziecie trening Krav Magi. Jest to specjalny system obrony walki wręcz wymyślony przez izraelską armię.
Na koniec każdy z uczestników dostaje specjalny certyfikat ukończenia kursu antyterrorystycznego.

Kurs nie należy do tanich ale takiego przeżycia nie możecie zafundować sobie nigdzie indziej, gdyż wojsko izraelskie należy do najlepiej wyszkolonych na świecie. Zaświadczyć o tym może fakt, iż mimo, że państwo to powstało dopiero w 1948 roku było atakowane już kilkanaście razy a nie przegrało żadnej z wojen i do dziś jest poważnym przeciwnikiem na Bliskim Wschodzie.

Dla mniej zamożnych turystów organizowany jest program skrócony, trwający 45 minut, podczas którego nie będziecie mogli sobie postrzelać ale będziecie mogli zapoznać się z jednostką oraz sposobami walki z terrorem za równo wręcz, jak i z bronią oraz przy pomocy wyszkolonych psów.

Dodatkową płatną atrakcją jest lunch z żołnierzami w kantynie wojskowej.
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z propozycjami moich jednodniowych wycieczek https://ziemiaswieta-polonia.pl/wycieczki-indywidualne, gdyż wizytę w jednostce można połączyć wraz ze zwiedzaniem Jerozolimy lub Betlejem a także w drodze powrotnej z Morza Martwego. Można też pokusić się o dojazd do Hebronu lub zwiedzanie Herodionu i wówczas dołączyć wizytę w jednostce Caliber 3.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w przygodzie życia.

Anna Szczypińska, 5 sierpnia 2016