Study Tour w Izraelu 30.11-07.12.2016r.

W dniach 30.11.2016 do 07.12.2016 firma Anis Pol Travel, której jestem właścicielem wraz z kolegą z Polski – Krzysztofem Rólką, właścicielem firmy turystycznej Hawajskie Aloha, zorganizowała study tour dla 52 agentów turystycznych z Polski.

Celem zaproszenia agentów do Ziemi Świętej było zapoznanie ich z naszym serwisem, ale również pokazanie tego pięknego kraju i uświadomienie, zwłaszcza tym przybyłym po raz pierwszy, że jest to kraj bardzo bezpieczny a nie taki jak go „malują” w mediach.

Zaproszeni goście mieli możliwość wypróbowania naszych nowiutkich autobusów, z których najstarszy został wyprodukowany w 2014 r., bo firma Anis Pol Travel, przedstawiciel w Izraelu firmy Hawajskie Aloha i nie tylko, współpracuje z dużą firmą transportową z Kany Galilejskiej – Al Nazih Tours, która dysponuje ok 20 autobusami na 55 miejsc oraz 5 minibusami do 20 miejsc każdy. W każdym autobusie i minibusie jest Wi Fi ogólnie dostępne dla wszystkich podróżnych. Każdy kierowca jest miły, uprzejmy, uczynny i przede wszystkim jest zawodowcem, na tych niełatwych do prowadzenia tak dużych pojazdów, drogach.

Podczas study tour agenci turystyczni z Polski zapoznali się również z naszą bazą hotelową. Aktualnie współpracujemy z 4 hotelami 3* (Angel, Sahara, Murad Resort, White Diamond), 4 hotelami 4* (Shepherd House, Shepherd, Shepherd Plaza, The Diamond) i jednym 5* w Betlejem (Orient Palace). Dysponujemy też bazą hotelową w Jerozolimie (2 hotele 3* – 7 Arches i Palatin oraz 1 hotel 4* – Rimonim Shalom) oraz Nazarecie (3 hotele 3* – Galilee, Betheram, St Margaret oraz 2 hotele 4* – Rimonim Mayan i Plaza) i Tyberiadzie (Havaya 3* i Havaya Boutique 4*).

W trakcie wspólnie spędzonego tygodnia zaproszeni na study tour zostali zapoznani z ofertą Anis Pol Travel i Hawajskie Aloha oraz zostali przeszkoleni ze sposobów sprzedaży naszej oferty, jak i zapoznali się z ofertą bezpośrednich lotów z Polski do Izraela. A jest ona już coraz większa, bo bezpośrednio można dolecieć z Warszawy – PLL LOT, izraelskim El Al oraz węgierskim Wizzairem. Można też przylecieć bezpośrednio z Katowic – Wizzairem lub z Krakowa – El Alem. Są też loty do Ovdy na lotnisko położone w pobliżu izraelskiego kurortu Eilat.

Oprócz odwiedzenia najważniejszych miejsc takich jak Jerozolima, Betlejem oraz Morze Martwe, był czas również i na zabawę. Agenci zostali zaproszeni na mini przeszkolenie w Akademii Antyterrorystycznej prowadzonej przez Armię Izraela a także na wieczór beduiński z tradycyjnym jadłem i tańcami.

Nie zabrakło też ciemniejszej strony tego kraju – odwiedziliśmy obóz uchodźców Aida, zamkniętych murem Palestyńczyków, żyjących w skrajnej nędzy oraz sierociniec prowadzony przez polskie siostry Elżbietanki, gdzie wychowują się sieroty i półsieroty chrześcijańskie z palestyńskiej części kraju. A ponieważ odwiedziliśmy ich 6 grudnia to wspólnymi siłami i za wspólne pięniądze zorganizowaliśmy dzieciom prezenty. Był nawet św. Mikołaj!

Serdecznie dziękuję za wspólne podróżowanie i pielgrzymowanie, bo nie zabrakło też wspólnych mszy świętych, i życzę owocnej współpracy.
Anna Szczypińska, 14.12.2016r.