Przewodnik polskojęzyczny Izrael i Palestyna

Anna Szczypińska

Anna Szczypińska

Pilot, przewodnik oraz właściciel biura Anis Pol Travel. Na stałe mieszka od 15 lat w Izraelu, gdzie organizuje pielgrzymki i wycieczki po Ziemi Świętej po polsku.

Zajmuje się całym pakietem dla grup zorganizowanych od transportu i zakwaterowania po przewodnictwo, ale również jest opiekunem polskich turystów zorganizowanych i nie tylko.

Ostatnio napisała wraz z Karoliną Maoz książkę z opowiadaniami o Izraelu: „Sababa, czyli Izrael z przymrużeniem oka”. Prowadzi również portal z codziennymi informacjami o tym pięknym kraju – Izrael24.

Prowadzi też internetowy sklep z pamiątkami z Ziemi Świętej. Na co dzień zwiedza zakątki Izraela, mniej uczęszczane przez turystów, a także podróżuje po innych krajach.

Iwona

Iwona

Z turystyką związałam się już na początku studiów prawniczych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, kontynuując rodzinną tradycję. Podróżując po różnych krajach, poznając inne kultury ciągle zachwycam się Ziemią Świętą, odkrywaniem jej sekretów, niepowtarzalnością. Chcę się tym dzielić z innymi.

Oferuję profesjonalizm, pasję oraz znajomość języków obcych. Zapraszam do poznania Bliskiego Wschodu, który w ten sposób stanie się jeszcze bliższy. Bóg wybrał to miejsce na dokonanie Historii Zbawienia, przybądź TU i TY.

Mariola Serafin

Mariola Serafin

Zafascynowana Bliskim Wschodem już od najmłodszych lat. Szczególnie upodobała sobie Izrael. Zainteresowania sprawiły, że zgłębiała temat zarówno w Polsce jak i w Jerozolimie otrzymując tytuł doktora biblistyki.

Pełna temperamentu i optymizmu dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem spędzonych na Bliskim Wschodzie lat z pielgrzymami i turystami. Pisze też artykuły oraz prowadzi audycje radiowe. Jej drugą pasją jest Skandynawia.

I jeśli nie jest akurat w Izraelu, to można ją spotkać najpewniej za Kręgiem Polarnym.

Jacek Strojny

Jacek Strojny

Pilotuję grupy turystów przede wszystkim w Europie i na Bliskim Wschodzie oraz oprowadzam jako przewodnik po województwie Śląskim. Specjalizuję się w pilotowaniu grup do Izraela, Jordanii, Libanu, Turcji i dawniej Syrii.

Jako licencjonowany przewodnik po województwie Śląskim, oprowadzam po nietypowych atrakcjach naszego regionu. Na co dzień pracuję w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, oprowadzając turystów po Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego „Guido” i „Sztolni Królowa Luiza” w Zabrzu jako przewodnik.

Podróżowanie to moja pasja i miłość. W czasach studenckich podróżowałem po Europie, natomiast przez ostatnie dwadzieścia kilka lat odwiedziłem 80 krajów na całym świecie.

Historia – mimo wykształcenia o profilu ścisłym, zawsze interesowałem się historią. Studia na UJ są ucieleśnieniem moich dążeń o poznania historii zarówno Polski (w szczególności Górnego Śląska) jak i świata.

Joanna Kibort

Joanna Kibort

Ziemia Święta zauroczyła mnie od pierwszej chwili, gdy wiele lat temuprzybyłam tam pierwszy raz. Zawieszona między burzliwą przeszłością a barwną teraźniejszością, jest miejscem, które trudno zrozumieć z oddali. Trzeba tu przyjechać, aby poznać tę niezwykłą mozaikę kultur, kolorów, religii, obyczajów.

Mam szczęście dzielić się z turystami moim zachwytem, ale też wiedzą i doświadczeniem, aby mogli jak najlepiej zrozumieć ten daleki, ale jakże ważny i piękny, a także przyjazny dla nas kraj. Na co dzień mieszkanka Kaszub, blisko związana z morzem. Najlepiej czuje się tam, gdzie jest woda, dobra kawa i przyjaźni ludzie. A ponieważ zna kilka języków obcych, dobrze czuje się w całej Europie i nie tylko.