Meksyk i Guadalupe

Dzień 1 – przylot. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

Dzień 2 – śniadanie. Przejazd na główny plac Miasta Meksyk- Zocalo, na którym zobaczymy Pałac Narodowy, dawną siedzibę meksykańskich prezydentów. Znany malarz Diego Riviera stworzył wewnątrz pałacu serię malowideł naściennych przedstawiających historię Meksyku. Odwiedzimy Katedrę Metropolitanę najważniejszy kościół w kraju, pamiątkowa tablica wspomina mszę świętą odprawioną przez św. Jana Pawła II. Staniemy obok ruin Templo Mayor najważniejszej świątyni Azteckiej. Przejazd do Muzeum Antropologii, zwiedzanie największych zbiorów sztuki przedkolumbijskiej na świecie. Rejs po kanałach Xochimilco, unikatowy na skalę światową i wpisany na listę UNESCO system poletek stworzonych na dawnym jeziorze Texcoco. Obecnie jest to ulubione miejsce odpoczynku dla mieszkańców stolicy- w weekendy wielka meksykańska fiesta przy muzyce mariachis. Obiadokolacja.

Dzień 3 – po śniadaniu wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, zwiedzanie najsławniejszego sanktuarium maryjnego na świecie. Zobaczymy obraz Marii Guadalupe, który ukazał się 12 grudnia 1531 roku św. Juanowi Diego znajduje się w nowej bazylice stworzonej w 1976 roku. Oprócz starej bazyliki odwiedzimy kilka mniejszych świątyń wchodzących w skład całego kompleksu gwadelupiańskiego, m.in urokliwą Kapliczkę przy Źródełku. Czas wolny na modlitwę i zakup dewocjonaliów. Przejazd do ruin Teotihuacan, w swoim apogeum zamieszkiwanych przez prawie 200 tysięcy mieszkańców. To tutaj znajdują się piramidy Słońca i Księżyca, dla chętnych możliwość wejścia na szczyt. Zobaczymy świątynie Pierzastego Motyla i Pierzastego Ślimaka. Panoramiczne zdjęcia na Alei Umarłych, która przez Danikena nazywana była pasem startowym kosmicznych pojazdów. Obiadokolacja w pobliżu piramid.

Dzień 4 – śniadanie. Przejazd wśród malowniczej scenerii okolicznych wulkanów. Najpierw zatrzymamy się w Choluli, jednym z najbardziej urokliwych meksykańskich miasteczek. Na szczycie piramidy Pierzastego Węża został wybudowany kościół ku czci Maryi. Pozostałości po piramidzie uważane były za największą świątynie na świecie. Na trasie do Puebli przystanek w Tonantzintla, małym kościółku z wyjątkowym przykładem indiańskiego baroku. Obfitość kolorowych zdobień oszałamia turystów z całego świata. Spacer po centrum Puebli. Odwiedzimy katedrę na głównym placu miasta, słynąca z najwyższych wież katedralnych w kraju. Kaplica różańcowa w kościele Św. Dominika, była nazwana przez Aleksandra Humboldta ósmym cudem świata. Zakupy na rynku Parian. Kolacja i nocleg.

Dzień 5 – po śniadaniu przejazd do Cuernavaca. Katedra z freskami przedstawiającymi ukrzyżowanie św. Filipa od Jezusa, nikt nie wie kiedy i kto stworzył odkryte przez przypadek dzieło. Czas wolny w centrum miasta. Przystanek przy Jaskini Cacahuamilpa, zobaczymy niesamowite formacje stalaktytów i stalagmitów w salonach dochodzących do 80 metrów wysokości. Nocleg w urokliwym Taxco, to tutaj lokalni rzemieślnicy tworzą sławną srebrną biżuterię.

Dzień 6 – śniadanie i przejście do centrum miasta, odwiedzimy wyjątkowy kościół Św. Pryscylli, uznawany za perłę meksykańskiego baroku. Ołtarze ociekające złoceniami, wybitne malarstwo Miguela Cabrerry, czy filigranowe barokowe organy tworzą niezapomnianą wizytę w tym małym kościele na wzgórzu Atachi. Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Posiłki i napoje w formie all inclusive.

Dzień 7 – plażowanie i możliwość skorzystania z wycieczki opcjonalnej.

Dzień 8 – Przejazd na lotnisko i wylot do kraju.

Dzień 9 – Przylot do Polski.

Cena zawiera:

 • transport wygodnym, klimatyzowanym pojazdem,
 • hotele 4* na całej trasie, w Acapulco z bezpośrednim dostępem do plaży,
 • wyżywienie- śniadania i obiadokolacje, w Acapulco all inclusive,
 • polskiego przewodnika na trasie,
 • msze święte w kościołach i przygotowanych do tego celu salach hotelowych w Acapulco,
 • napiwki dla obsługi w hotelach i restauracjach,
 • bilety wstępu do odwiedzanych atrakcji wg programu.

Cena nie zawiera:

 • biletów lotniczych,
 • napojów do posiłków, oprócz Acapulco all inclusive,
 • ubezpieczenia,
 • zwyczajowych napiwków dla przewodnika i kierowcy.