Hotel St Gabriel – Nazaret

Rodzinny hotel przekształcony w 1993r. z dawnego klasztoru. Hotel usytuowany jest na szczycie jednego ze wzgórz Nazaretu skąd rozpościera się przepiękna panorama na miasto, sąsiednie miasteczka i wioski. W pogodny dzień widać stąd nawet Górę Hermon, Górę Tabor i Megiddo.

 

Zapierająca dech w piersiach panorama z hotelu St. Gabriel przypomina klasyczne Włochy i Hiszpanię w połączeniu ze stylem śródziemnomorskim i orientalnym.

 

Widać stąd Bazylikę Zwiastowania, która jest największym kościołem na Bliskim Wschodzie, miejscem, w którym żył Jezus Chrystus i jego matka Dziewica Maryja, starożytne klasztory i religijne zabytki starego miasta, które znajdują się w sercu Galilei.

 

Hotel składa się z 60 pokoi rozłożonych w 2 skrzydłach. Pokoje są 1-,2-,3- i 4-osobowe. W pokojach są ręczniki oraz zestaw kosmetyków. W recepcji można wypożyczyć żelazko i suszarkę. W całym hotelu jest bezpłatne Wi-Fi.

 

Na parterze za recepcją znajduje się restauracja hotelowa serwująca obfite śniadania i obiady w formie bufetu.

 

Pielgrzymi w każdym momencie mogą wyjść do ogrodu osłoniętego sosnami, zieloną trawą i kolorowymi różami. Do dyspozycji grup pielgrzymkowych jest również kaplica.