Dom Pokoju – dzieło polskich Sióstr Elżbietanek

Po wojnie sześciodniowej w 1967 r. – 2 polskie siostry: s. Rafała i s. Imelda postanowiły pomóc sierotom, ofiarom wojny oraz dzieciom ubogim z rodzin objętych przemocą, nędzą czy innymi problemami w domu. Pierwszy dom powstał na Górze Oliwnej w Jerozolimie.
Ten dom stoi tam do dziś i służy chrześcijańskim dzieciom ale nie tylko. Siostry przyjmują wszystkich potrzebujących.

Po kilkudziesięciu latach powstał pomysł wybudowania drugiego domu, oczywiście znów z pomocą dobrych ludzi, ich ciężkiej pracy i darów pieniężnych. Nie odbyło się też bez cudów. Ten drugi dom znajduje się w Betlejem i z początku powstał jako dom wakacyjny dla dzieci z Góry Oliwnej ale w międzyczasie wybudowano mur, który oddziela Autonomię Palestyńską od Jerozolimy.

Teraz dom służy sierotom i biednym dzieciom z drugiej strony muru. Siostry też na wszelkie sposoby wspomagają mieszkających tam Chrześcijan, których liczba w zawrotnym tempie maleje z powodu braku pracy i ciężkich warunków.

Aktualnie w Domu Pokoju w Betlejem przebywa 25 dzieci. Siostry posyłają je do najlepszych katolickich szkół. Żywią, ubierają i wychowują. Dzieci te mając dobre wykształcenie mają szanse na lepsze jutro.

Będąc w Betlejem warto odwiedzić siostry, posłuchać o ich dziele i wspomóc na każdy możliwy sposób. Można przyjechać też na krótki wolontariat (wiza pozwala przebywać do 3 miesięcy). Siostry wybudowały też kilka pokoi gościnnych, gdzie można zatrzymać się tanio, wygodnie i w przyjemnej atmosferze.

Ponieważ siostry wspierają również okolicznych chrześcijan, dlatego też wszelkie dary są mile widziane, czy to w postaci produktów spożywczych, kosmetyków, ubrań a także datków pieniężnych.